Historia

       New Pattern Sp. z o.o. S.K.A., jest przedsiębiorstwem, którego historia sięga roku 1994. Pod obecna nazwą działalność prowadzi od kwietnia 2012 roku, ale wcześniej powszechnie znane było na rynku jako Rodpol Sp.j. Od początku swojego istnienia, dzięki elastyczności, wyczuciu i profesjonalnej postawie biznesowej notuje stały zauważalny rozwój, co stało się możliwe dzięki współpracy  z wieloma firmami z Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy, Słowacji, Kazachstanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Węgier , Rumunii, oraz Polski.
Na początku swojej działalności podkarpacka spółka Rodpol zajmowała się produkcją mebli zarówno miękkich jak i twardych. Zła koniunktura  na rynku meblowym pod koniec lat 90-tych zmusiła jednak właścicieli firmy do podjęcia decyzji o zmianie profilu działalności i zajęcia się  handlem półfabrykatów  do produkcji mebli. Pierwsze lata XXI wieku to okres niezwykle dynamicznego rozwoju głównie dzięki stale  rosnącemu  eksportowi płyt i obrzeży meblowych na rynki wschodnie.
Dostrzegając często występujące problemy, związane ze znacznie przekraczającym popytem nad podażą papierowych obrzeży meblowych, firma  Rodpol postanowiła znaleźć rozwiązanie i poprzez konsekwentny system zarządzania, z przedsiębiorstwa handlowego przekształciła się ponownie w firmę produkcyjną. Na początku produkcja polegała jedynie na konfekcjonowaniu papieru obrzeżowego wcześniej zadrukowanego i zaimpregnowanego przez firmy zewnętrzne.  Proces ten polegający głownie na rozkroju i nakładaniu kleju na obrzeża meblowe odbywał się  w Rzeszowie i w nowo powstałej firmie „córce” na Ukrainie.
Dzięki  agresywnemu systemowi wdrażania produktów marka RODPOL została szybko i powszechnie uznana w branży meblowej . Mimo niewątpliwego sukcesu spółka nieustanne prowadziła prace mające na celu stały wzrost jakości oferowanych produktów. Posiadanie bezpośredniego wpływu na ostateczną  jakość produktu stało się możliwe dopiero po uruchomieniu własnych linii produkcyjnych. I tak latem 2007 roku w Wysokiej Głogowskiej koło Rzeszowa, uruchomiona została linia technologiczna służąca do impregnacji papierów dekoracyjnych  niemieckiej firmy VITS o wydajności 1 000 000 metrów kwadratowych w skali miesiąca. Druga linia umiejscowiona została w Nikołajewie na terenie Ukrainy, o wydajności 1 500 000 metrów kwadratowych w skali miesiąca.
Kolejnym etapem w rozwoju firmy Rodpol  było uruchomienie maszyn do zadruku papierów dekoracyjnych i folii finish. Pierwsza maszyna drukująca  została uruchomiona w  Ełku, w zaprzyjaźnionej  z podkarpackim  przedsiębiorstwem firmie  Q-design , co pozwoliło  na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców papierów zadrukowanych. Ta maszyna pozwalała jednak na zadruk papieru o max szer. 900 mm co było wystarczające w przypadku papierowych obrzeży meblowych, ale nie pozwalała na produkcję folii finish i innych papierów dekoracyjnych, których zadruk wymaga maszyn o znacznie szerszym formacie.
Pod koniec 2010 roku, niespełna rok po uruchomieniu drukarki w Ełku, w Wysokiej Głogowskiej stanęła kolejna maszyna drukująca tym razem już duża, o maksymalnej szer . zadruku  2450 mm.
Dzisiaj New Pattern oferuje swoim klientom szerokie spektrum produktów, naturalnie począwszy od papierów zadrukowanych, folii przeciwprężnych, następnie poprzez folie finish preimpregnat, folie postimpregnat, a całość uzupełniona jest dopasowanymi do kolorystyki folii papierowymi obrzeżami meblowymi.

Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę  produktów, począwszy od folii przeciwprężnych poprzez folie finish preimpregnat, folie postimpregnat, papiery dekoracyjne a całość uzupełniona jest dopasowanymi do kolorystyki folii papierowymi obrzeżami meblowymi.

Działamy profesjonalnie i gwarantujemy:

   

 • najwyższą jakość produktu
 • stosując niezawodne, sprawdzone technologie, doskonałych fachowców i systematyczną kontrolę jakości

   

   

 • powtarzalność
 • zdajemy sobie sprawę, iż stabilność kolorystyki to podstawowy czynnik wpływający na decyzję naszych Odbiorców

   

   

 • indywidualne podejście
 • potrzeby naszych Odbiorców traktujemy indywidualnie, w rezultacie to Klient  ma wpływ na ostateczny kolor jak i charakter wybarwień naszych produktów

   

   

 • nowoczesne wzornictwo
 • oprócz produktów wykonywanych na indywidualne zamówienia, stale poszerzamy własną kolekcję , w oparciu o najnowsze trendy stylistyczne i kolorystyczne występujące w branży meblowej

   

Pytaj o wyroby z certyfikatem FSC® dostępne w naszej ofercie.


Firma zrealizowała projekt nr RPPK.01.01.00-18-689/09 o nazwie: "Wdrożenie przez spółkę NEW PATTERN innowacyjnej technologii produkcji folii finisz preimpregnat i surowego, zadrukowanego papieru dekoracyjnego" .Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013