Ochrona środowiska

 

Szanowni Państwo informujemy, iż firma New Pattern Sp. z o.o. S.K.A., uzyskała jeden z najważniejszych certyfikatów w branży producentów papierów dekoracyjnych i folii finish  – FSC CoC.                  

Certyfikat  o numerach :
BV-COC-620346
BV-CW-620346
został nam  nadany  dnia 26.08.2012 i będzie ważny przez najbliższe 5 lat.
Dokument ten potwierdza, że nasze produkty powstają  z surowca pochodzącego z obszarów, gdzie prowadzona jest prawidłowa gospodarka leśna.
Jesteśmy przekonani, że wdrożenie tego certyfikatu wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej firmy i zwiększy zaufanie naszych klientów, którzy poprzez wybór naszych produktów  pośrednio przyczynią się do poprawy funkcjonowania środowiska naturalnego.

Lasy z certyfikatem FSC zarządzane są zgodnie z najwyższymi światowymi standardami ochrony środowiska, poszanowaniem wartości społecznych miejscowej ludności oraz  jednoczesnym zachowaniu zasad ekonomicznych prowadzenia gospodarki leśnej.
Oznacza to, że w lasach z certyfikatem FSC między innymi:
- unika się stosowania pestycydów
- zachowuje się martwe drewno do naturalnego rozkładu
- ochrania się rzadkie gatunki fauny i flory
- dąży się do zachowania w stanie naturalnym części ekosystemów leśnych
- nie wprowadza się roślin obcego pochodzenia, a w szczególności roślin modyfikowanych genetycznie
- chroni się obszary o wyjątkowych walorach społecznych i przyrodniczych

Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę  produktów, począwszy od folii przeciwprężnych poprzez folie finish preimpregnat, folie postimpregnat, papiery dekoracyjne a całość uzupełniona jest dopasowanymi do kolorystyki folii papierowymi obrzeżami meblowymi.

Działamy profesjonalnie i gwarantujemy:

   

 • najwyższą jakość produktu
 • stosując niezawodne, sprawdzone technologie, doskonałych fachowców i systematyczną kontrolę jakości

   

   

 • powtarzalność
 • zdajemy sobie sprawę, iż stabilność kolorystyki to podstawowy czynnik wpływający na decyzję naszych Odbiorców

   

   

 • indywidualne podejście
 • potrzeby naszych Odbiorców traktujemy indywidualnie, w rezultacie to Klient  ma wpływ na ostateczny kolor jak i charakter wybarwień naszych produktów

   

   

 • nowoczesne wzornictwo
 • oprócz produktów wykonywanych na indywidualne zamówienia, stale poszerzamy własną kolekcję , w oparciu o najnowsze trendy stylistyczne i kolorystyczne występujące w branży meblowej

   

Pytaj o wyroby z certyfikatem FSC® dostępne w naszej ofercie.


Firma zrealizowała projekt nr RPPK.01.01.00-18-689/09 o nazwie: "Wdrożenie przez spółkę NEW PATTERN innowacyjnej technologii produkcji folii finisz preimpregnat i surowego, zadrukowanego papieru dekoracyjnego" .Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013